SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P2009
ÖIS-Ungdom
Ungdom
P2008
P2009
P2010
P2011
P2012
P2013
P2014
P2015
P2016
P2017
DJ
F2009-10
F2011
F2012
F2013
F2014
F2015
F2016
Akademi
P19
P17
P16
P15
P14
Smålirarna
Camp Sociedad
ÖIS Sommarcamp
Intresseanmälan
ÖIS Klubbshop
Damer
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
ÖIS-Ungdom
Ungdom
P2008
P2009
P2010
P2011
P2012
P2013
P2014
P2015
P2016
P2017
DJ
F2009-10
F2011
F2012
F2013
F2014
F2015
F2016
Akademi
P19
P17
P16
P15
P14
Smålirarna
Camp Sociedad
ÖIS Sommarcamp
Intresseanmälan
ÖIS Klubbshop
Damer
Örgryte IS Fotboll
Fotboll
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2024: Pojkar 2009(15 år) Medel Grupp B
2023: Pojkar 2009(14 år) Medel Grupp C
2023: Pojkar 2009(14 år) Medel Grupp D
2023: Superettan 2023
DECEMBER 2023
09
14:30
lör
14:30
Lindevi IP
Lindome GIF -
Örgryte IS Fotboll
-
FEBRUARI 2024
03
15:00
lör
15:00
Vänersvallen Syd
Vänserborg FK -
Örgryte IS Fotboll
-
04
12:30
sön
12:30
Hammarviken arena
Örgryte IS Fotboll
- Vänersborg FK
-
23
19:00
fre
19:00
Noltorpsvallen
Alingsås IF -
Örgryte IS Fotboll
-
MARS 2024
01
18:00
fre
18:00
Guldheden södra
Mossen BK -
Örgryte IS Fotboll
-
02
12:00
lör
12:00
Kållered IP
Kållered SK -
Örgryte IS Fotboll
-
09
16:45
lör
16:45
Torslandavallen
Torslanda IK -
Örgryte IS Fotboll
-
16
15:30
lör
15:30
Kongevi ip
IK Kongahälla -
Örgryte IS Fotboll
-
24
12:15
sön
12:15
Hammarviken arena
Örgryte IS Fotboll P2009
- Näset SK
-
27
20:00
ons
20:00
Påvelundsplan
Älvsborg FF -
Örgryte IS Fotboll
-
APRIL 2024
12
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- SG Ruddalen IF Grön
-
17
20:30
ons
20:30
Älvevi 2 Konstgräs
Älvängens IK -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
26
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Eriksbergs IF
-
MAJ 2024
03
19:30
fre
19:30
Lindevi IP 3 Konstgräs
Lindome GIF 2 -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
10
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Finlandia Pallo AIF
-
16
20:15
tor
20:15
Backavallen 1 Konstgräs
Backatorp IF Svart -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
24
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Mölnlycke IF Gul
-
31
19:15
fre
19:15
Näset Yuncture Arena
Näsets SK -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
JUNI 2024
12
20:15
ons
20:15
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Hovås Billdal IF 1
-
19
20:15
ons
20:15
Jonsereds IP 2 Konstgräs
Jonsereds IF Svart -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
30
16:30
sön
16:30
Ruddalen 2 Konstgräs
SG Ruddalen IF Grön -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
AUGUSTI 2024
18
13:30
sön
13:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Älvängens IK
-
25
15:00
sön
15:00
Rosenhill
Eriksbergs IF -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
30
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Lindome GIF 2
-
SEPTEMBER 2024
11
20:15
ons
20:15
Tuvevallen 2 Konstgräs
Finlandia Pallo AIF -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
20
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Backatorp IF Svart
-
26
19:30
tor
19:30
Djupedalsplan B Konstgräs
Mölnlycke IF Gul -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
OKTOBER 2024
04
19:30
fre
19:30
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Näsets SK
-
18
18:30
fre
18:30
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF 1 -
Örgryte IS Fotboll Blå
-
25
20:00
fre
20:00
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll Blå
- Jonsereds IF Svart
-
Våra samarbetspartners